menu

Kafe

Nga Ekspresi

Ekspres……………………………90
Makiato…………………………..100
Flat White………………………..180
Cappuccino……………………..180
Latte………………………………..200
Americano……………………….120
Mocha……………………………..200

Nga Filtri

V60………………………………….200
Chemex…………………………..200
Aeropress………………………..210
Cold Brew………………………..150

Jo Kafe

Të ngrohta

Çaj…………………………………..200
Kakao………………………………150
Çokollatë e ngrohtë………….250
Turmeric Latte………………….220
Matcha Latte…………………….250
Beetroot Latte…………………..220

Të Ftohta

Orange Juice…………………….250
Kombucha me shije të ndryshme………………………..320
Espresso Tonic…………………240

 

Të Ëmbla

Kos me Granola………………490

Kos Grek, Granola e shtëpisë, fruta të freskëta, fara lini

French Toast………….450

Bukë brioche e ëmbël me vezë, akullore me pistak, salcë mjedrash, crumble pistaku, mjedra freeze dried.

Të Kripura

Vezë Turke………………550

Kos grek i marinuar, dy vezë në këmishë, chilly butter, kopër, mente, bukë me brumë të thartuar.

Avocado Toast ………………520

Bukë me brumë të thartuar, avokado e shtypur, djathë hallumi, vaj ulliri me hudhër të zezë, domate confit, vezë në këmishë

Sanduiçë

Croissant i kripur…………….200

Croissant, sallam Ventricina, emmental, gjethe të gjelbërta

Domate, Pesto, Mozzarella………………….270

Baguette, pesto me rukola, pomodorini, mozzarella, ventricina.

Ëmbëlsira

Croissant………………………130/140
Çokollatë, pistak, krem pastiçerie, reçel kajsie ose bosh

Banana bread………………200

Kek me çokollatë dhe karamel të kripur………….250

SAN Cheesecake………………500
Cheesecake i pjekur i stilit Basque me Matcha

New York Cheesecake………………450
Cheesecake i pjekur me fruta pylli

Tortë me karotë………………300
Tortë me karotë dhe krem djathi 

*Për më shumë hidhini një sy ekspozitorit, skuadra jonë kreative sjell vazhdimisht gjëra të reja
0
    0
    Your Cart
    Your cart is empty
      Calculate Shipping