Chemex 3 Cups

5,500L

Chemex është një ndër metodat manuale më popullore të kafes filtër. Falë formës dhe filtrave të posaçëm, rezultati përfundimtar është një kafe aromatike dhe pa asnjë lloj sedimenti apo nuancash të hidhura.

Bërësi ikonik i kafes që u shpik nga një kimist në 1941 dhe përfundoi i ekspozuar në Muzeun e Artit Modern të New York-ut. Chemex është një ndër metodat manuale më popullore të kafes filtër. Falë formës dhe filtrave të posaçëm, rezultati përfundimtar është një kafe aromatike dhe pa asnjë lloj sedimenti apo nuancash të hidhura. Materiali: Qelq, dru, lëkurë. Bërë nga Borosilikat jo-poroz për të shmangur përthithjen e njollave dhe aromave. I thjeshtë për t'u përdorur e pastruar, me një dizajn elegant e të pavdekshëm. Këshillohet të përdoret me filtrat e posaçëm Chemex.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Chemex 3 Cups”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Antigua Caffe

1
  • Item added to cart
1
Your Cart
Filtra Aeropress
Price: 700L
- +
700L
    Calculate Shipping
    Mundësitë për dërgim do të përditësohen gjatë përfundimit të blerjes.